Vivando Basf 20 ml

Kód: 23457522
5,10 €
Skladom (10 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Vivando je suspenzný koncentrát vo forme fungicídu zo skupiny benzofenónov, navrhnutý na preventívnu, liečebnú a eradikatívnu ochranu viniča proti múčnatke. Jeho účinnosť spočíva v tom, že dokáže zastaviť vývoj choroby už pri prvých pozorovateľných symptómoch.

Účinná látka: Metrafenone 500g/l

Pôsobenie: Vivando je nový lokálne systémový fungicídny prípravok, ktorý účinne chráni vinič pred múčnatkou viniča. Obsahuje účinnú látku metrafenone, ktorá bráni prieniku infekčných štruktúr múčnatky do rastliny a zabraňuje rastu mycélia, haustórií a sporulácii choroby. Jeho najlepšia účinnosť je dosiahnutá pri preventívnej aplikácii, a preto je odporúčané aplikovať ho v predstihu.

Vivando je rýchlo prijímané rastlinou a poskytuje účinnú ochranu proti múčnatke viniča. Pred použitím tohto prípravku dôkladne prečítajte etiketu a informácie o ňom, a používajte ho v súlade s bezpečnostnými pokynmi.

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.
 
Rozsah a spôsob dávkovania prípravku

 

Plodina

Škodlivý činiteľ

Koncentrácia v %

Dávka do 10 L vody na 100m2

Čakacia lehota v dňoch

Povolené kombinácie a poznámky

Vinič

Múčnatka viniča

 

2 ml

28 dní

Preventívne max. 3x za sezónu. Prvý postrek sa robí na začiatku infekcie, najneskôr do fázy 5. Listu viniča. Nasledujúcu aplikáciu robíme s odstupom 10-14 dní. Pri vysokom infekčnom tlaku múčnatky viniča je možné interval skrátiť.

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: