Stomp AQUA 30 ml Basf

Kód: 19158128
Značka: BASF
3,40 €
Skladom (10 ks)
Pôdny herbicídny prípravok Stopmp AQUA proti dvojklíčnolistovým a trávovitým burinám. 
Postrekový selektívny herbicíd vo forme suspenzie kapsúl v kvapaline pre použitie po zriedení vodou na ničenie jednoročných dvojklíčnolistových burín, psiarky roľnej, metličky obyčajnej a lipnice ročnej v ozimných obilninách, kukurici, repke ozimnej, hrachu, slnečnici, cibuľovej zelenine, mrkve, sóji, lupine a bôbe, v niektorých európskych krajinách aj v zemiakoch.
 
 

 

Detailné informácie

Podrobný popis

- široké možnosti použitia v rôznych druhoch poľných plodín a zeleniny
- nevyplavuje sa pri závlahách
- vyznačuje sa dlhým účinkom
- spoľahlivo pôsobí na široké spektrum burín
- 30 ml postačí na 85 - 120 m2
 
Spôsob účinku:

Prípravok Stomp Aqua je prijímaný koreňmi, klíčkami a listami burín a bráni začiatočnému rastu vzchádzajúcich burín a zasiahnuté rastliny hynú krátko po vyklíčení alebo vzídení. Účinok pretrváva po niekoľko týždňov, a tak sú zasiahnuté aj neskoršie klíčiace buriny. Prípravok ničí široké spektrum jednoročných burín, ale nepôsobí na trváce buriny. Stomp Aqua môže byť tiež použitý keď sú jednoklíčnolistové buriny maximálne v štádiu 1 listu a dvojklíčnolistové buriny v štádiu 3 listov. Na buriny v pokročilej rastovej fáze prípravok neúčinkuje.
 
Bôb
Prípravok môže spôsobiť škody na plodine preto ho aplikujte bezprostredne po vysiatí, najneskôr do 5 dní po sejbe. Minimálna hĺbka výsevu je 5 cm. Dbajte na pokrytie osiva jemne drobnohrudkovitou zeminou. Prípravok môže spôsobiť škody na plodine.
 
Cibuľa, cesnak, pór a šalotka
V cibuli siatej a póre aplikujte prípravok po zasiatí, až do doby tesne pred vzídením, podľa rastovej fázy burín. Predpokladom dobrej účinnosti je dobre pripravená pôda bez hrúd a dostatočná pôdna vlhkosť. V cibuli zo sadzačky a cesnaku aplikujte hneď po výsadbe, až do doby tesne pred vzídením alebo aj po vzídení cibule a cesnaku, najskôr však od rastovej fázy 3 listov, podľa rastovej fázy burín. Dvojklíčnolistové buriny by nemali mať pri aplikácii viac ako 3 listy. Neošetrujte ak je pôda úplne premočená. Minimálna hĺbka výsevu je 3 cm. Dbajte na pokrytie osiva jemne drobnohrudkovitou zeminou. Menšia vrstva pôdy nad vysiatym osivom zvyšuje riziko jeho poškodenia. 
 
Hrach
Prípravok aplikujte najneskôr 5 dní po výseve alebo pri výške hrachu cca 5 – 8 cm, podľa rastovej fázy burín. Proti dvojklíčnolistovým burinám aplikujte prípravok do rastovej fázy 3 listov burín. Vlhká pôda pri aplikácii zvyšuje účinok proti ešte len klíčiacim burinám. Optimálny termín aplikácie je v čase klíčenia burín. Minimálna hĺbka výsevu hrachu je 3 cm. Dbajte na pokrytie osiva jemne drobnohrudkovitou zeminou.
 
Mrkva
Aplikujte prípravok bezprostredne alebo do 5 dní po výseve, avšak pred vyklíčením plodiny. Potrebné je dodržať minimálnu hĺbku výsevu 2 cm. Dbajte na pokrytie osiva jemne drobnohrudkovitou zeminou.
 
Kukurica
Prípravok aplikujte podľa rastovej fázy burín, pred vzídením plodiny alebo po jej vzídení, maximálne však do rastovej fázy štyroch listov kukurice. Proti dvojklíčnolistovým burinám aplikujte prípravok do rastovej fázy 3 listov burín. Najlepší účinok je docielený v štádiu klíčenia burín. Pôdy bohaté na humus (s obsahom humusu medzi 3 až 5%), zamokrené pôdy, pôdy so sklonom k rýchlemu vysychaniu povrchu, ako aj po aplikácii hnojovice ošetrujte skoro postemergentne, aby nedošlo k zníženiu účinnosti. Potrebné je dodržať minimálnu hĺbku výsevu 4 cm. Menšia vrstva pôdy nad vysiatym osivom zvyšuje riziko jeho poškodenia. Riadky nad osivom pri sejbe diskovými sejačkami musia byť uzavreté aby sa prípravok pri preemergentnej aplikácii nedostal ku klíčkom. Prípravok neaplikujte v množiteľských porastoch a v kukurici cukrovej. Prípravok neaplikujte postemergentne, keď bola kukurica už poškodená mrazom, resp. je v chladovom strese, takisto ako pri nebezpečenstve výskytu mrazov alebo pri kolísaní denných a nočných teplôt.
 
Slnečnica obyčajná
Prípravok aplikujte preemergentne, t.j. ihneď po výseve (do piatich dní), najneskôr však pred vyklíčením plodiny, podľa rastového štádia burín. Proti dvojklíčnolistovým burinám aplikujte prípravok do rastovej fázy 3 listov burín. Dbajte na pokrytie osiva jemne drobnohrudkovitou zeminou. Minimálna hĺbka výsevu je 3 cm.
 
Sója a lupina
Prípravok aplikujte preemergentne, t.j. ihneď po výseve (do piatich dní), najneskôr však pred vyklíčením plodiny, podľa rastového štádia burín. Proti dvojklíčnolistovým burinám aplikujte prípravok do rastovej fázy 3 listov burín. Dbajte na pokrytie osiva jemne drobnohrudkovitou zeminou. Sója: Minimálna hĺbka výsevu je 5 cm. Lupina: Minimálna hĺbka výsevu je 3 cm.
 
Zemiaky
Bohužiaľ tento prípravok nie je u nás registrovaný do zemiakov, avšak v niektorých európskych krajinách ho majú do zemiakov registrovaný na jednoročné dvojklíčnolistové buriny v dávke 25 až 30ml na 100 m2 pred vzídením plodiny s ochrannou dobou AT.
 
 
 
      Plodina         Škodlivý činiteľ Dávka do 2-4 litrov vody na 100m2 Čakacia lehota v dňoch     Povolené kombinácie a poznámky
      cibuľa jednoročné dvojklíčnolistové buriny    30-35 ml          AT  
      cesnak jednoročné dvojklíčnolistové buriny    30-35 ml          AT  
      pór jednoročné dvojklíčnolistové buriny    30-35 ml          AT  
      mrkva jednoročné dvojklíčnolistové buriny    30-35 ml          AT  
      šalotka jednoročné dvojklíčnolistové buriny    30-35 ml          AT  
      hrach jednoročné dvojklíčnolistové buriny    30 ml          AT platí pre hrach kŕmny
      hrach jednoročné dvojklíčnolistové buriny    30 ml          42 platí pre hrach konzumný
      sója jednoročné dvojklíčnolistové buriny    25 ml          AT  
      bôb jednoročné dvojklíčnolistové buriny    30-35 ml          AT  
      kukurica jednoročné dvojklíčnolistové buriny    30-35 ml          90 preemergentne, t.z. pred vzídením
      kukurica jednoročné dvojklíčnolistové buriny    30-35 ml          60 skoro postemergentne, t.z. skoro po vzídení
      slnečnica jednoročné dvojklíčnolistové buriny    25 ml          AT  
      lupina jednoročné dvojklíčnolistové buriny    25 ml          AT  
pšenica ozimná jednoročné dvojklíčnolistové buriny 30-35 ml AT psiarka, metlička, lipnica ročná
jačmeň ozimný jednoročné dvojklíčnolistové buriny 30-35 ml AT psiarka, metlička, lipnica ročná
raž ozimná jednoročné dvojklíčnolistové buriny 30-35 ml AT psiarka, metlička, lipnica ročná
tritikale jednoročné dvojklíčnolistové buriny 30-35 ml AT psiarka, metlička, lipnica ročná
POUŽITIE INDE AKO V SR        
zemiaky jednoročné dvojklíčnolistové buriny 25-30 ml AT aplikácia pred vzídením plodiny

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: