Mykorhízne huby univerzál SYMBIVIT 750 g

Kód: 526
13,20 €
Skladom (6 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Prípravok SYMBIVIT® je založený na využití skvelých vlastností mykorhíznych húb. Ide o granulovaný prípravok, ktorý má jednoduché použitie a Vaše rastliny z neho budú môcť čerpať to najlepšie pre ich krásny rast a odolnosť. Mykorhízne huby obsiahnuté v Symbivite sa napoja na korene Vašich rastlín a budú rásť, čerpať živiny z pôdy a podporovať rastlinu po celý jej život.


Účinok SYMBIVITU

– zlepšenie výživy, rastu a zdravého stavu rastlín
– lepšia tvorba kvetov a plodov, väčší výnos
– výrazne znížená potreba zálievky a hnojenia
– zvýšenie odolnosti rastlín voči stresu (sucho, presadenie, a i.)
– vhodné aj na použitie do rastlín pestovaných vo svahu (vplyv na spevnenie pôdy)

Vhodný pre

– kvitnúce rastliny a väčšinu izbových rastlín (ruže, cyklámen, balkónové a kvetináčové kvety ako pelargónie, petúnie, muškáty, verbeny a iné
– popínavé rastliny, okrasné trávy
– väčšinu okrasných ihličnanov (tuje, tis, borievka, cypruštek, a pod.)
– niektoré okrasné stromy a kríky (javor, jaseň, a pod.)
– zeleninu (paradajky, uhorky, cibuľa, pór, cesnak, a pod.)
– ovocie (jahody, maliny, ríbezle, jablone, a pod.)
– ošetrenie trávnikov pri ich zakladaní a údržbe

Nevhodný pre

Pre ihličnany, napr. borovicu, smrek, jedľu a iné a niektoré listnaté dreviny (buk, dub, breza a i.) použite prípravok ECTOVIT® a pre  vresovcovité rastliny (vresy, azalky, čučoriedky, rododendrony a i.) použite prípravok RHODOVIT®.

Aplikácia a dávkovanie

Aplikuje sa pomocou odmerky (15 g = 1 polievková lyžica)

Pri použití na záhonoch nasypte prípravok na dno výsadbovej jamky tak, aby sa vytvorila súvislá vrstva (1 cm) a vysaďte rastlinu. Pri použití v kvetináčoch je dávka 1 odmerka na každý 1 liter objemu kvetináča. Prípravkom nie je možné rastlinu predávkovať. Prípravok je možné aplikovať plošne vo vrstve cca 3 cm pod semená pred samotným výsevom (15g/m2). Najprv aplikujte prípravok, potom prekryte plochu vrstvou zeminy a vysajte semená.

Dávkovanie suchá aplikácia

Balenie 750 g vystačí na

  • 1 l objem koreňového balu (napr. muškát)  15 g (1 odmerka) dávka na rastlinu, 50 rastlín
  • 3 l objem koreňového balu (napr. ruže)   45 g (3 odmerky) dávka na rastlinu, 16 rastlín
  • 5 l objem koreňového balu (napr. mladá tujka) 75 g (5 odmeriek) dávka na rastlinu, 10 rastlín
  • 10 l objem koreňového balu (napr. magnólia ) 120 g (8 odmeriek) dávka na rastlinu , 6 rastlín


Zloženie

Prírodné ílové nosiče, reprodukčné častice 6 druhov mykorhíznych húb vo fróme spór a častí kolonizovaných koreňov rastlín, bioaditíva podporujúce vývoj mykorhíznej symbiózy (prírodné humáty, výťažky z morských rias, mleté ??horniny) a práškový, biologicky rozložiteľný polyakrylamídový gél.

Doplňujúce informácie a upozornenia

Pre správne fungovanie prípravku je nevyhnutné, aby došlo k jeho priamemu kontaktu s koreňmi rastlín. Vyvarujte sa použitiu systemických fungicídov v priebehu prvých troch týždňov po aplikácii lieku. Účinky lieku SYMBIVIT môžu byť znížené nadmerným používaním chemických hnojív (nesmie dôjsť k predávkovaniu rastliny). Prípravok je možné pre optimálny výsledok kombinovať s prírodným hnojivom CONAVIT. Prípravok skladujte na chladnom a suchom mieste. Prípravok je použiteľný 2 roky od dátumu výroby pri správnom uskladnení. Namáčacia zmes musí byť použitá v deň prípravy. Prípravok obsahuje prirodzene sa vyskytujúce huby a nie je toxický ani inak škodlivý pre životné prostredie. Neobsahuje geneticky upravené organizmy a nezanecháva toxické zvyšky v pôde.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: