Kumulus WG 60 g Basf AG

Kód: 23457526
1,50 €
Skladom (20 ks)
Kontaktný fungicídny prípravok vo forme vodorozpustného granulátu proti múčnatke na jabloniach a viniči, proti erinóze a akarinóze na viniči.
 
Účinná látka: síra 80%
 
Spôsob účinku: kontaktný
 
Balenie: 60g, 5x60g
 
Výrobca: BASF AG, Nemecko

Detailné informácie

Podrobný popis

Postrekový prípravok vo forme vo vode dispergovateľných granúl určený na ochranu chmeľu, jahôd, uhoriek, tekvicovej zeleniny, jadrovín a semien buka proti hubovým chorobám.
Aliette 80 WG je systémovo pôsobiaci fungicídny prípravok zo skupiny ethyl-fosfonátov. Ovplyvňuje metabolizmus aminokyselín a skladbu bielkovín. V ošetrenej rastline je rozvádzaný xylémom a floémom, akropetálne i bazipetálne. Optimálnym spôsobom použitia sú preventívne aplikácie, ktoré poskytujú spoľahlivú ochranu aj postrekom priamo nezasiahnutých častí rastliny, vrátane nových prírastkov.
Fosetyl-Al je veľmi rýchlo prjímaný zelenými časťami i koreňmi rastliny, zrážky 30 min. po aplikácii účinnosť prípravku už neovplyvnia. Zabraňuje klíčeniu a tvorbe konídií a spór. Zároveň obmedzuje rozvoj mycélia. Nie je ohrozený poklesom alebo zlyhaním účinnosti výskytom rezistentných rás patogéna. Pôsobí najmä na huby z triedy Oomycetes (Phytophthora spp., Plasmopara spp., Peronospora spp., Pseudoperonospora spp., Pythium a Bremia).
Vykazuje vysoký stupeň účinku aj proti Phomopsis viticola, Alternaria a Penicilium. Má významný antibakteriálny účinok proti Erwinia amylovora a Pseudomonas syringae.
Okrem priameho účinku proti jednotlivým štádiám chorôb Aliette® 80 WG stimuluje prirodzené obranné mechanizmy rastlín. Po ošetrení fosetylom-Al rastliny reagujú na infekcie hubovými chorobami zvýšenou produkciou fytoalexínov a ďalších, pre patogénov, toxických metabolitov.
Unikátny mechanizmus pôsobenia fosetylových fungicídov umožňuje predĺžiť intervaly medzi aplikáciami na 14 a viac dní.
Najdlhšia doba preventívneho účinku a systémovosť pôsobenia predurčujú uplatnenie fosetylových fungicídov v čase aktívneho rastu rastlín. Kuratívny účinok je krátkodobý, cca. do 48 hod. po vzniku infekcie. Účinná látka fosetyl-Al je neškodná pre dravých roztočov Typhlodromus pyri, lienky a ďalšie užitočné organizmy.

Použitie:

- jablone - múčnatka - na 10 l vody -  na  100 m2: 60 g. Čakacia lehota 3 dni. Prvé ošetrenie v štádiu myšieho uška, opakovať v 5 - 10 dňových intervaloch.

- vinič - akarinóza, erinóza -  na 10 l vody -  na  100 m2: 200 g. Čakacia lehota 28 dní. Aplikácia krátko po vypučaní.

- vinič - múčnatka - na 10 l vody - na  100 m2: 60 g. Čakacia lehota 28 dní. Aplikácia pred kvitnutím.

- vinič - múčnatka -  na 10 l vody - na  100 m2: 40 g. Čakacia lehota 28 dní. Aplikácia po odkvitnutí.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: