Kryštalické hnojivo na muškáty a balkónové kvety s lignohumátom MINERAL 400g

Kód: 13193196
Značka: FORESTINA
4,10 €
Skladom (9 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Kryštalické hnojivá Mineral s Lignohumátom sú vo vode rozpustné hnojivá obsahujúce dusík, fosfor, draslík, horčík, bór, molybdén, mangán, železo, meď a zinok vo vyváženom pomere. Hnojivá možno použiť v závlahových systémoch, kvapkovej závlahe, hydropónií alebo aj postrekom na list. Tento druh hnojiva je navyše obohatený o lignohumát. Hnojivo je vhodné pre všetky druhy balkónových rastlín.

Zamedzuje žltnutie listov. Podporuje násadu a sýte vyfarbenie kvetov. Je ľahko rozpustné. Prospieva organizmom žijúcim v pôde. 
Výrazne zlepšuje zdravotný stav rastlín (obranyschopnosť). 

ZLOŽENIE

18% N + 7% P2O5 + 20% K2O + 2% MgO + 12% S + mikroprvky

POUŽITIE

Kryštalické hnojivo Mineral s Lignohumátom je určené na výživu muškátov a iných balkónových rastlín počas ich vegetačného cyklu. Vyváženým zložením hlavných živín a obsahom mikroprvkov poskytuje týmto rastlinám všetko potrebné k zdravému vývoju. Vzhľadom na vysoký obsah fosforu výrazne ovplyvňuje vysoké nasadenie kvetov, cenené najmä u balkónových kvetín. Hnojenie vykonávame spravidla klasickou zálievkou, alebo postrekom na list. Pre zálievku nasypeme 20 g hnojiva (1 odmerka) do 20 l vody, zamiešame a zalievame.

Zálievkové hnojenie aplikujeme v období vegetácie 1x za týždeň.

Pri postreku na list zmiešame 10 g ( 1/2 odmerky) v 20 l vody a týmto roztokom striekame listy rastlín taktiež 1x za týždeň. Postrek vykonávame ráno, alebo večer, aby nedošlo k popáleniu listov slnečnými lúčmi.

 

Balenie 400 g je približne na 400 l zálievky - 800 l postreku.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: