Kryštalické hnojivo na ihličnany , okrasné kríky a stromy s lignohumátom MINERAL 400g

Kód: 13193203
Značka: FORESTINA
4,10 €
Skladom (11 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Kryštalické hnojivá Mineral s Lignohumátom sú vo vode rozpustné hnojivá obsahujúce dusík, fosfor, draslík, horčík, bór, molybdén, mangán, železo, meď a zinok vo vyváženom pomere. Hnojivá možno použiť v závlahových systémoch, kvapkovej závlahe, hydropónií či aplikácií postrekom na list. Jednotlivé druhy hnojív možno bez obmedzenia miešať s bežnými prípravkami na ochranu rastlín, pokiaľ to nezakazuje výrobca pesticídov. Kryštalické hnojivo Mineral s Lignohumátom na ihličnany je určené na výživu všetkých druhov okrasných drevín (listnaté i ihličnaté) a pre všetky kríky v priebehu ich vegetačného cyklu. Vyváženým zložením hlavných živín a obsahom mikroprvkov poskytuje týmto rastlinám všetko potrebné k harmonickému vývoju a zdravému rastu. Zosilňuje vyfarbenie ihličia a listov. Zamedzuje žltnutiu listov a hnednutiu ihličia. Výrazne zlepšuje zdravotný stav rastlín (obranyschopnosť).
 
ZLOŽENIE
 
Kryštalické vodorozpustné NPK hnojivo s obsahom lignohumátu
17% N + 5% P2O5 + 20% K2O + 3% MgO + 12% S + mikroprv
 
POUŽITIE

Hnojenie vykonávame zálievkou, alebo postrekom na list.
Pre zálievku nasypeme 20 g hnojiva (1 odmerka) do 20 l vody, pričom táto dávka vystačí cca na 10 m2. Následne zamiešame a zalievame.Zálievkové hnojenie aplikujeme v období vegetácie 1x za 14 dní.
Pri postreku na list zmiešame rovnakú dávku hnojiva tj. 1 odmerku v 20 l vody a týmto roztokom striekame ihličia, alebo listy rastlín taktiež 1x za 14 dní. Postrek nevykonávame za priameho slnečného svitu, aby nedošlo k popáleniu ihličia či listov slnečnými lúčmi.

Balenie 400 g je na 400 l zálievky a 400 l postreku.
 
Hlavné termíny pre aplikáciu hnojiva:
marec, apríl, máj, jún, júl, august, september

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: