FORESTINA Biomin na thuje a cyprušteky s rohovinou 1 kg

Kód: 13193128
Značka: FORESTINA
4,55 €
Skladom (10 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Biomin na thuje a cyprušteky je výdatné, ekologicky priaznivé organicko-minerálne hnojivo, ktorého významnou zložkou je drvená rohovina. Táto prírodná surovina je zvlášť cenená pre obsah organicky viazaného dusíka, ktorý sa pôsobením pôdnych mikroorganizmov uvoľňuje postupne, takže je rastlinami maximálne využitý po dlhšie vegetačné obobie. V optimálnom pomere sú v tomto hnojive zastúpené i ostatné zdroje živín, potrebné  k harmonickému vývoju a rastu thují a cypruštekov.

ZLOŽENIE  

8%N + 4%P205 + 11K2O + 3,5Mgo  

Hnojenie Biomin na thuje a cyprušteky sa vykonáva na začiatku vegetačného obdobia (marec - apríl ... v závislosti od vývoja počasia), kedy sa rovnomerne rozhodí a potom zapraví do pôdy.  

POUŽITIE  

50 - 70 g / m2 (0,5 - 0,7 kg / 10 m2). Pri aplikácii priamo k rastline alebo jej okolia, použijeme ako odmerku napr. starú polievkovú lyžicu. Optimálna výživová dávka je zhruba jedna polievkové lyžice k jednej rastline. U urastenejších stromčekov (nad 1,5 m výšky) môžete výživovú dávku až zdvojnásobiť. Odporúčame postup hnojenie opakovať v priebehu vegetácie (cca júl). Pri zapracovaní BIOMINU do pôdy postupujte opatrne, aby nedošlo k poškodeniu koreňového systému rastlín. Ideálne je zakryť okolie rastliny primeranou vrstvou zeminy alebo mulčovacou kôrou. Následne odporúčame rastliny dostatočne zaliať. Pri ponechaní hnojiva na povrchu substrátu, dochádza taktiež k pozvoľnému uvoľňovaniu živín, ale s menším efektom využitia všetkých kvalitatívnych vlastností, ktoré hnojivo BIOMIN má.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: