FOESTINA Biomin na zeleninu s rohovinou 1 kg

Kód: 13193151
Značka: FORESTINA
4,55 €
Skladom (12 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

BIOMIN hnojivo na zeleninu s rohovinou je výdatné ekologicky priaznivé organicko-minerálne hnojivo, ktorého významnou zložkou je drvená rohovina. Táto prírodná surovina je zvlášť cenná pre obsah organicky viazaného dusíka, ktorý sa pôsobením pôdnych mikroorganizmov uvoľňuje postupne, takže je rastlinami maximálne využitý po dlhšie vegetačné obdobie. BIOMIN pôsobí ako bohatý, harmonicky vyvážený zdroj všetkých potrebných živín rovnomerne od začiatku vegetácie až do neskorého obdobia, zosilňuje biologickú činnosť pôdy, zlepšuje pôdnu štruktúru, ako aj dýchanie koreňov, zvyšuje odolnosť rastlín proti hubovým chorobám, reguluje vodný režim rastlín. Forma obsiahnutého dusíka zabraňuje nežiaducemu prehnojeniu touto živinou. BIOMIN na zeleninu s rohovinou je vhodný pre výživu listovej, hlúbovej a koreňovej zeleniny.  

ZLOŽENIE

Organicko-minerálne NPK hnojivo9% N + 5% P2O5 + 9% K2O + 3% MgO  

POUŽITIE

Hnojenie sa vykonáva najlepšie na začiatku vegetačného obdobia kedy sa rovnomerne rozhodí hnojivo BIOMIN hnojivo na zeleninu s rohovinou v dávke 40 až 80 g na 1 m2 a potom sa zapraví do pôdy. Pri ponechaní hnojiva na povrchu pôdy dochádza taktiež k pozvoľnému uvoľňovaniu živín, ale s menším efektom využitia všetkých kvalitatívnych vlastností, ktoré hnojivo BIOMIN hnojivo na zeleninu s rohovinou ponúka. Pri aplikácii priamo k rastline, alebo k jej bezprostrednému okoliu je výživová dávka je cca 1/2 polievkové lyžice k rastline. Prihnojovanie koreňovej zeleniny 1 kg hnojivá na 25 m2 alebo až na 100 rastlín. Listová zelenina a cibuľa 1 kg hnojivá na 18 m2 alebo až na 75 rastlín. Hlúboviny a zeler 1 kg hnojivá na 12 m2 alebo až na 50 rastlín  

Hlavné termíny hnojenia: marec, apríl, máj, jún, júl

BIOMIN hnojivo na zeleninu s rohovinou je vhodny k výžive rastlín pestovaných ako vo voľnej pôde tak v nádobách či kvetináčoch. BIOMIN hnojivo na zeleninu s rohovinou nemožno použiť na rozpúšťanie vo vode  k zálievke a postreku na list.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: