Cuproxat SC 100 ml Florasrevis

Kód: 23457518
3,10 €
Skladom (8 ks)
Cuproxat SC je meďnatý prípravok vo forme dispergovateľného koncentrátu na ochranu viniča proti peronospóre, broskýň proti kučeravosti a rajčiakov proti plesni zemiakovej. Prípravok svojim nízkym obsahom medi minimálne zaťažuje životné prostredie pri vynikajúcej účinnosti. Pôsobí kontaktne, po postreku vytvára na rastline dobre viditeľný, jemný, rovnomerne rozložený pokryv, ťažko zmývateľný dažďom, čím chráni rastlinu aj za nepriaznivého počasia.
 
Účinná látka: tribázický síran meďnatý, pôsobí kontaktne, zabraňuje klíčeniu spór. Z tohto dôvodu musí byť prípravok použitý preventívne, resp. podľa prognózy.
 
Balenie: 100ml, 250ml
 
Výrobca: NUFARM GmbH., Rakúsko

Detailné informácie

Podrobný popis

Cuproxat SC je kontaktný fungicíd vyrobený pomocou unikátnej technológie, ktorá zabezpečuje vysoký podiel jemných častíc účinnej látky s vynikajúcou priľnavosťou na ošetrované plochy. Tento prípravok je určený na ochranu proti hubovitým chorobám vo viniči, broskýňach a rajčiakoch.

Jeho účinná látka, tribázický síran meďnatý, pôsobí kontaktne a zabraňuje klíčeniu spór hubov. Cuproxat SC sa vyznačuje minimálnym zaťažením životného prostredia pri vynikajúcej účinnosti. Po aplikácii vytvára na rastline dobre viditeľný, jemný a rovnomerne rozložený pokryv, ktorý je ťažko zmývateľný dažďom, čím chráni rastlinu aj za nepriaznivého počasia.

Prednosti:

  • Ultrajemné čiastočky s vynikajúcou kryciou schopnosťou a priľnavosťou
  • Formulácia vo vode bez akýchkoľvek rozpúšťadiel
  • Nižšia kumulácia medi v pôde a menšia záťaž životného prostredia
  • Vysoká účinnosť pri nižšom obsahu medi v prípravku

Pôsobenie: Cuproxat SC obsahuje minimálne 80% účinnej látky vo forme častíc menších ako 1 mikrón, čo zabezpečuje vysokú účinnosť. Účinná látka pôsobí kontaktne a zabraňuje klíčeniu spór hubových chorôb.

Dávkovanie a aplikácia: Prípravok Cuproxat SC sa môže aplikovať počas celého vegetačného obdobia. Jeho použitie je vhodné najmä v závere vegetácie, kde má priaznivý vplyv na vyzretie dreva. Je miešateľný s niektorými ďalšími prípravkami na ochranu rastlín.

Pred použitím tohto prípravku si vždy dôkladne prečítajte etiketu a informácie o prípravku, aby ste zabezpečili bezpečné a efektívne použitie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: