Buzzin 7,5 g

Kód: 22524083
Značka: FLORASERVIS
1,40 €
Skladom (30 ks)

Postrekový selektívny herbicíd vo forme vo vode dispergovateľných granúl určený na ničenie dvojklíčnolistových burín v porastoch zemiakov.

Detailné informácie

Podrobný popis

BUZZIN je selektívny herbicíd určený na ničenie dvojklíčnolistových burín. Prípravok je absorbovaný koreňmi, ale tiež listami.

Herbicídny účinok trvá 4-6 týždňov a závisí od druhu pôdy, pôdnej vlhkosti a teploty. Za priaznivého teplého počasia sa účinok prípravku prejaví rýchlejšie než za chladného počasia. BUZZIN je pôdny herbicíd, ktorý ničí už klíčiace rastlinky burín, a tak inhibuje ich rast až do neskorého leta.

ZEMIAKY
Prípravok BUZZIN môžte aplikovať dvoma spôsobmi.
1) Aplikujte len pred vzídením zemiakov v dávke 7,5 g na 100 m2
2) Aplikujte v dávke 4,5 g na 100 m2 pred vzídením zemiakov a následne 3,0 g na 100 m2 skoro po vzídení zemiakov.
 

Najvýhodnejšie je aplikovať prípravok na dobre usadnuté riadky tesne pred vzídením zemiakov.Vlhkosť pôdy v čase aplikácie nie je dôležitá, avšak dostatočné zrážky po ošetrení majú priaznivý účinok.Trvanie účinku BUZZIN je dlhodobejšie. V období zberu zemiakov je už BUZZIN natoľko rozložený, že nemôže ovplyvniť následné plodiny.Po vzídení zemiakov aplikujte pri výške zemiakov do 12 cm, buriny musia byť v skorých rastových štádiách, najviac však v 2 pravých listoch Dávka vody 10 l.

Pre zabránenie vzniku rezistencie odporúčame použitie herbicídov s rôznym mechanizmom účinku. Maximálny počet aplikácií prípravku počas sezóny je 2×.
 
Prípravok nemá negatívny vplyv na úrodu.
 
Pri aplikačnej dávke prípravku BUZZIN do 10 g/100m2 za rok sú následné plodiny bez obmedzenia. Postrek nesmie zasiahnuť susediace plodiny!
Prípravok BUZZIN nemá negatívny vplyv na užitočné a iné necieľové organizmy
 
Príprava postrekovej kvapaliny
Odvážené množstvo prípravku rozmiešajte v pomocnej nádobe v menšom množstve vody na riedku homogénnu kašu, vlejte za stáleho miešania do nádrže postrekovača naplnenej do polovice vodou a doplňte na požadovaný objem. Prázdny obal z tohto prípravku zneškodnite ako nebezpečný odpad. Pripravte len také množstvo postrekovej kvapaliny, ktoré spotrebujete. Zákaz opätovného použitia obalu alebo jeho použitia na iné účely!
 

Čistenie aplikačného zariadenia

  • Použité aplikačné zariadenie, ochranné pracovné prostriedky a pomocné nádoby asanujte prípravkom Florapur, alebo 3% roztokom sódy a umyte 3× vodou.
  • Nevyplachujte v dosahu zdrojov podzemných a povrchových recipientov vôd! Oplachovú vodu zneškodnite ako nebezpečný odpad.
  • V prípade použitia čistiacich prostriedkov postupujte v súlade s ich návodom na použitie.

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom.

Rozsah registrácie prípravku v záhradníctve
Plodina
Škodlivý činiteľ
Koncentrácia v %
Čakacia lehota v dňoch
Povolené kombinácie a poznámky
zemiaky
Dvojklíčnolistové buriny
7,5 g
AT
1 aplikácia pred vzídením zemiakov
zemiaky
Dvojklíčnolistové buriny
4,5g + 3g
AT
2 aplikácie, pred vzídením dávka 4,5g a krátko po vzídení do výšky zemiakov 12cm dávka 3g

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: