Floramix vápno na bielenie kmeňov a úpravu kyslosti pôdy 1,25 kg

Kód: FV125
3,85 €
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Detailné informácie

Podrobný popis

Určený na bielenie kmeňov ovocných stromov ako aj na odkysľovanie pôdy a substrátov.

Floramix vápno na stromy 1.25kg

Náter na kmene je biologicky odbúrateľná farba na ochranu kmeňov stromov a kríkov. Biela farba odráža slnečné lúče, čím zabraňuje nežiaducemu ohrievaniu kmeňa počas slnečných zimných dní. Chráni tak kmeň pred výkyvmi teplôt, ktoré môžu spôsobovať mrazové trhliny. Tým sa tiež podstatne znižuje riziko napadnutia stromu hubovými chorobami. Náter na kmene nijako neobmedzuje žiadne životné funkcie stromu a je úplne bezpečný pre zvieratá. V prípade včasnej aplikácie napomáha náter pred napadnutím a výskytom niektorých druhov hmyzích škodcov a pred výskytom machov a lišajníkov. Použitie farby je možné na všetky druhy ovocných stromov a kríkov ako aj na všetky ostatné druhy okrasných drevín. 

Odkysľovanie pôdy - neskoro na jeseň, vápnom rozriedeným vodou pokryť povrch pôdy a nechať do jarného prekopávania pôdy.

Použitie:

Odstráňte z kmeňa nesúdržné časti kôry, farbu nanášajte štetkou alebo valčekom. Natierajte celý kmeň dreviny až po spodnej vetvy. Náter je určený na priame použitie. Nanášajte vo rovnomernom množstve na suchý kmeň. Pre prácu používajte čisté náradie.

Doba aplikácie:

Náter na kmene aplikujte podľa potreby od druhej polovice jesene (koniec októbra - november), za suchého počasia pri teplotách nad bodom mrazu. V priebehu zimy (január-február) náter podľa potreby obnovte. Za optimálnych okolností vydrží náter na kmeni minimálne 4 mesiace.

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.

Obsah živín: celkový vápník (Ca) - 25%, celkový oxid vápenatý (Cao) - 35%

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: