Cantus 12 g

Kód: 23457546
3,15 €
Skladom (10 ks)
Postrekový fungicídny prípravok so systémovým a translaminárnym účinkom zo skupiny arboxamidových ungicídov vo forme vodorozpustných granúl určený proti hubovým chorobám na viniči.

Účinná látka: boscalid 500g/kg

Spôsob účinku: systémový
 
Balenie: 12g,5x12g
 
Výrobca: BASF AG, Nemecko

Detailné informácie

Podrobný popis

Cantus je vysoko účinný systémovo pôsobiaci fungicíd určený na ochranu viniča pred hubovými chorobami, najmä pred plesňou sivou. Jeho účinná látka, boscalid, preniká do rastliny cez listový povrch a je potom distribuovaná akropetálne do pletív rastlín.

Mechanizmus pôsobenia Cantusu spočíva v inhibícii enzymu SDH (succinát dehydrogenáza), ktorý je dôležitou súčasťou dýchacieho reťazca v bunkách rastlín. Táto inhibícia ovplyvňuje tok uhlíka v metabolických dráhach a redukuje množstvo energie (ATP), čo má za následok zásah do rastových a životných procesov bunky. Tento účinok zabraňuje klíčeniu spór, predlžovaniu a rastu mycélia a sporulácii hubových chorôb.

Cantus je vhodný na preventívne aj kuratívne použitie a poskytuje spoľahlivú ochranu viniča pred plesňou sivou. Pred aplikáciou Cantusu odporúčame dôkladne si prečítať etiketu a informácie o prípravku, aby ste zabezpečili bezpečné použitie a dosiahli optimálne výsledky pri ochrane vašich viníc.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: